İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 4

İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz

İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 4

İnternet sitenizden nasıl para kazanabileceğiniz ile ilgili yazı dizimizin son bölümüne geldik. Son bölümde daha çok bilgi ve becerilerinizi internet siteniz ile pazarlayabileceğiniz konular üzerinde duracağız. İnternetten para kazanmak için sadece mal satışı yapmak diye bir şey söz konusu değildir. Uzman olduğunuz alanlarla ilgili bilgiler ve içerikler de sunabilirsiniz.

Web Tabanlı Seminerler ve Kurslar Düzenlemek

Eğer belirli bir uzmanlığınız ve uzmanlığınız olan alanda tanınırlığınız varsa ücretli web tabanlı seminerler ve kurslar düzenleyebilirsiniz. Özellikle yurt dışında son derece yaygın olan web tabanlı kurslar ve uygulamalar kaçınılmaz olarak ülkemizde de gelişecektir. Bazı firmalar çalışanlarını bu gibi uluslararası web tabanlı yayın yapan kurs ve seminerlere kayıt ettirerek mesleki eğitim almalarını sağlıyor. Eğer belirli konularda uzmanlığınız varsa siz de internet siteniz üzerinden kurs ve seminer verebilirsiniz.

Oturduğunuz şehrin dışındaki firmalar sizin tecrübelerinizden faydalanmak isteyebilir. Hiç yol zahmetine girmeden internet siteniz üzerinden meslek içi eğitimler verebilirsiniz. Uzmanlar ve konuşmacılar git gide daha çok bu gibi web tabanlı seminer ve kursları tercih etmeye başlayacaktır. İnternetten para kazanmak bu şekilde bilgi ve becerilerinizi pazarlamakla da mümkündür.

Canlı Eğitimler ve Workshoplar Düzenleyin

Eğitiminizi, mesleki bilginizi ve tecrübelerinizi internet siteniz üzerinden pazarlayabileceğiniz bir diğer yöntem de üstteki yöntemle benzerlik gösterecek şekilde workshoplar ve canlı eğitimler düzenlemektir. Bu sayede bulunduğunuz yerden dünyanın dört bir yanındaki kişilere aynı anda eğitim verebilirsiniz. Bilgi ve tecrübe aktarımında bulunabilirsiniz.

Tek bir yere giderek kazanacağını miktardan çok daha fazlasını bu şekildeki online eğitim metotları ile karşılayabilirsiniz. Dünya kaçınılmaz olarak internet dünyasına teslim olmaya başladır. Güney Kore gibi okullarda online eğitim ve okullarda ders sağlam oldukça ilerlemiş seviyelerde. Diğer ülkelerde de kaçınılmaz olarak online eğitim programları gelişecektir.

İnternet Sitenizi Satarak Para Kazanın

İnternet sitenizden para kazanmanın son yolu olarak internet sitenizi satabilirsiniz. Yeterince zaman ayıramadığınız düşünüyor iseniz ya daartık başka işler yapmak istiyorsanız internet sitenizi satabilirsiniz. İnternet sitenizi içeriği ve trafiğine göre satabilirsiniz. İnternet sitelerinin fiyatı genelde 12 – 24 aylık kazançları ile belirlenir.

Bir önceki yazımız olan İnternet Üzerinden Para Nasıl Kazanırım? başlıklı makalemizde ek gelir, ek gelir işleri ve hızlı kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın