Adsense Uyumlu Web Site Kurulumu

Adsense Uyumlu Web Site Kurulumu

Bir web sitesi kurabilmeniz için biraz maliyet harcamanız gereklidir, bu maliyetin nerelere gideceğini aşağıdan takip edebilirsiniz, fiyatlar konusunda sizlere herhangi bir açıklamada bulunmamız doğru olmayacaktır, siz kendiniz google üzerinden arama yaparak size uygun maliyetli olanları satın alabilir ve site sahibi olabilirsiniz.

Adsense Uyumlu WordPress Sitesi kurmak için gerekli olanlar nelerdir?

1)    Domain (Alan Adı)

2)    Hosting (Sunucu)

3)    WordPress Teması

 

Bunların 3’ünü farklı şirketler veya firmalardan temin edebilirsiniz, temin ettiğinizi varsayarak konumuza geçiyorum;

 

1) Domain

Alan adınız düşündüğünüz ve hayata geçirecek olduğunuz proje için akılda kalıcı ve yayınlamak istediğiniz makaleler, konular ile alakalı olmalıdır ki Google açısından çok önemli bir rol oynamaktadır ve alan adı konusunda belirtmekte yine yarar olacağını düşündüğüm; alan adınızın kayıt tarihi ne kadar eski olursa o kadar Google gözünde büyüyorsunuz ve Adsense alabilmeniz için aktif olarak en az 6 ay kadar kullanmış olmanız gereklidir.

 

2) Hosting

Hosting, yani barındırıcı sunucuda diyebiliriz buna, örneklemek gerekirse; sitenize yazdığınız yazıların, eklediğiniz makalelerin tutulduğu bir depolama alanıdır. Hosting alırken ucuz Hosting ’ten kaçınmalısınız çünkü açacağınız web sitesinin açılış hızı, sayfalar arası geçiş hızı, sitenizin sürekli aktif kalması yine Google açısından önemli bir rol üstlenmektedir. Kısacası merdiven altı Hosting firmalarından uzak durmalısınız, bu yine de sizin bütçeniz ile alakalı vereceğiniz karardır.

 

3) Tema Nasıl Olmalıdır?

Google Adsense alabilmek için önemli faktörlerden birisi de “Tema” eğer temanızı göz yormayacak, sayfalar arası geçişlerde ziyaretçiyi kaçırmayacak şekilde tasarlanmış olmalıdır, tabi bunun yanı sıra Google adsense içinde düşünmeli ve reklamları hangi alanlara nasıl yerleştireceğinizi de tema seçiminde göz önünde bulundurmalısınız, ücretli ve ücretsiz bir çok wordpress teması bulunmaktadır ve yine bu karar sizin inisiyatifinize kalmış bir karardır.

Bunları bir araya topladığımız zaman “Web Sitesi” kurulumunuz tamamlanmış olacaktır, bundan sonrasında ise sitenize belirttiğimiz gibi hangi proje hakkında ilerlemek istiyorsanız o konu içeriği barındıran özgün makaleler yazmalısınız. Makale nasıl yazılır diye merak ediyorsanız Makale Yazarlığı konusunu inceleyebilirsiniz.

 

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: