Adsense’in Mantığı – 1. Bölüm

Adsense’in Mantığı

Firmalar için müthiş önemli iki konu var, gelirler ve giderler. Bütün firmalar istedikleri kadar inovasyon yapıyor olsunlar ya da klasik olsunlar, kurumsal olsunlar ya da aile şirketi olsunlar. Bu konuda bir şeyin kesin hükmü var o da “Reklam” yapmak zorundalar. Şirketin kazancından, çalışanlara ödediği maaşa kadar her şeyi, yaptığı ve yapabildiği reklam belirliyor ve bu yılladır böyleydi. Gerek Dünya ‘da gerek Ülkemiz ‘de İnternet ‘e duyulan güvenin artması ile reklamcılık İnternet ortamlarına giriş yaptı.

 

Google Adwords ile reklam verme alışkanlığı şirketlerin ciddi oranda rağbet gösterdiği ve kullanıcıya en kolay ulaştığı yöntemlerin başında gelmektedir.

Google Adsense en sade hali ile bir reklam şirketidir. Nasıl ki bir televizyon kanalı gelirlerini, kanalında yayınladığı reklamlarından kazanıyorsa bir web sitesi sahibi de aynı şekilde sitesinde yayınladığı reklamlar sayesinde para kazanır. Bu işin en güzel yanı tamamen ücretsiz bir şekilde bu işe başlaya bilmenizdir tabi ki bir web sitesi veya bir blog sahibiyseniz.

Google Adsense kullanabilmek için bahsettiğimiz gibi bir web sitenizin olması gerekli, başlamadan önce ilk yapmanız gerekenleri İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak adlı konumuzdan inceleyebilirsiniz.

Google Adsense Nasıl Çalışıyor?

            Google Adsense onayı aldığınız anda size verilen kodu siteniz içerisinde reklamları göstermek istediğiniz yerlere yerleştiriyorsunuz, iki üç dakika içerisinde sitenizde ki içeriğiniz ile alakalı reklamlar gözükmeye başlayacaktır.

Reklamlar Neye Göre Çıkıyor?

Google örümcekleri sitenizi sürekli ziyaret ettiklerinden dolayı sitenizin içeriğini ve kategorisini beliriyor, örneğin moda sitesiniz var o halde sizin sitenizde yayınlanacak olan reklamların ağırlığı da moda üzerinde gösterimlerden olacaktır. Sitenizin içeriği ne ile alakalı ise reklamlarda onunla alakalı oluyor. Bunun faydası ise tıklanma oranının artmasıdır, bu sayede hem Google hem biz daha fazla kazanmış oluruz.

Adsense Neye Göre Para Kazandırıyor?

            Görüntülenen reklamlara üçüncü şahsın (Siz tıklarsanız Adsense hesabınız kapatılabilir.) tıklaması sonucu hem Google kazanıyor hem de reklam yayıncısı belirli bir komisyon alıyor. Örneğin tıklanma başı gelirin 1 TL olduğunu var sayarsak, Google kendine 30 Krş. alıyor, site sahibine ise 70 Krş. gibi bir miktar veriyor.

Yeni açılan bir site olduğunu var sayarsak, ilk başladığı gün reklamlarına tıklanma sayısı 10 bu halde her birinden 70 Krş. aldığını var sayarsanız ilk günden 7 TL gibi bir rakam kazanır.

Neden Adsense Kullanmalıyız?

            Öncelikle arkasında en güvenilir İnternet şirketi Google var. Hile, spam gibi şeyler yapmadığımız sürece paramızı sürekli alırız. Eğer hile veya spam nedir? Diye düşünüyorsanız “Google Adsense Politikaları” nı okuyabilirsiniz.

Büyük bir site olmadan büyük meblağlar kazanmamız çok zor ancak anlatım serimiz bittiği zaman belirli bir artış olacaktır.

Belirli bir kategoride yayın yapan küçük veya orta ölçekli site sahipleri için oldukça iyi bir sistem denilebilir.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: