Affiliate Pazarlama Teknikleri

Affiliate Pazarlama Teknikleri

İnternetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilenlerden biri de affilate programlarıdır. Affiliate terimini Türkçeye satış ortaklığı olarak çevirebiliriz. Çeşitli şekillerde çalışır. Siteniz aracılığı ile anlaşma yaptığınız firmanın ürünlerini satar ve belirli bir komisyon kazanırsınız. Yine siteniz üzerinden ana siteye trafik sağlayarak ve tıklama başına kazanç elde edebilirsiniz. Bu yazıda size affiliate pazarlama teknikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Tanıtımını yani satış ortaklığını yaptığınız ürün ile ilgili forumlara ve topluluklara üye olmak iyi pazarlama imkanları sağlayabilir. Bu gibi alanlara linkinizi ve referans kodunuzu bırakarak trafik sağlayabilirsiniz. Mesela spor ve fitness ile ilgili alanlarda satış yapacaksanız ilgili spor ve vücut geliştirme forumlarına üye olabilir ve reklamınız yapabilirsiniz. Ancak foruma katkı sağlamadan sürekli açık olarak reklam yapmak banlanmanıza neden olabilir. Forum ve topluluk kurallarına saygı göstererek gerekirse isteyenlere özel mesajlar yolu ile yardımcı olabilirsiniz. İnternetten para kazanmak tanıtımla doğrudan alakalıdır.

Satış ortaklığı yaptığınız ürünle ilgili sosyal medya gruplarına üye olarak ta tanıtımınızı yapabilirsiniz. Bu gibi alanlarda aktif katılım göstererek trafik sağlayabilirsiniz. Ürünle ilgili online tartışmalara katılın. Yeni konu başlıkları oluşturarak tanıtımınızı yapın. Aktif bir görünüm sergileyerek daha fazla tanıtım imkanı yakalarsınız.

Üye olduğunuz forum ve topluluk kurallarını iyi okuyun. İstenilen adreslerde linklerinizi girerek tanıtımınızı sağlayın.

Satışını yaptığınız ürünle ilgili makale yazmak en etkili affiliate pazarlama yöntemleri arasındadır. Yazacağınız makaleler özgün içerikli olmalıdır. Kopya içerikler hiçbir işe yaramayacağı gibi Google tarafından kötü olarak damgalanırsınız. Bu durum Google aramalarında sizi iyice gerilere atar. Yayınladığınız özgün içerikli makaleleri SEO uyumlu olarak yazın. Makale içinde ilgili keywordlere link koyarak trafik sağlayabilirsiniz. Kendiniz makale yazma konusunda sorun yaşıyorsanız, belirli bir ücret karşılığında özgün içerikli makaleler yazdırabilirsiniz.

Affiliate pazarlama tüm dünyada hızla gelişmektedir. ABD gibi büyük ülkelerde e-ticaretin lokomotifi satış ortaklığı sistemidir. Ne yazık ki ülkemizde bu alan dünyaya göre geri kalmıştır. İnternetten alışveriş yapma konusundaki önyargılar ve firmaların dijital tanıtım işinin önemini yeterince kavrayamamaları bunda etkendir. 2015 yılından sonra satış ortaklığı sistemi ülkemizde de hızlı bi,r büyüme trendine girmiştir. Siz de internetten para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen yollardan olan affiliate pazarlamayı kullanarak kazanç elde edebilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: