Az Sermaye ile Kurulabilecek Web Tabanlı İş Fikirleri – 3

Az Sermaye ile Kurulabilecek Web Tabanlı İş Fikirleri – 3

Az bir sermaye ile uzmanlığınız olan konularda web tabanlı işler kurabilirsiniz. Bu gibi işler fazla bir sermaye koymayacağınız için nispeten riski az işlerdir. Web tabanlı iş fikirleri ile ilgili yazı dizimizin üçüncü makalesi ile karşınızdayız. Siz de yazı dizimizi takip ederek yeni iş fikirleri ilhamları alabilirsiniz.

Blog ve Sosyal Medya Tabanlı Reklam

Blog ve Sosyal Medya Tabanlı Reklam Yöneticiliği

Sosyal medyanın hayatımızın her anına girmesi reklam ve tanıtım dünyasında da köklü değişikliklere yol açtı. Firmalar, facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarından yapılan reklamların etkilerini gitgide daha hızlı kavramaya başladı. ABD gibi ülkelerde firmalar dijital reklam dünyasına ciddi bir pay ayırıyor. Ülkemizde ise firmalar geçte olsa sosyal medya reklamcılığının ve internet reklamcılığının önemini kavramaya başladı. 2015 yılında dijital reklamlara harcanan para firmaların genel reklam bütçelerinin %15 gibi bir rakamı oluşturdu. Dijital dünyadan reklam pastasından aldığı bu payın giderek büyümesi bekleniyor. 40 – 50 yıl sonra dijital dünyada yapılan reklamların sektör içindeki payının bugünün tam tersi olarak %70’lere çıktığını görebiliriz.

Reklamcılık eğitiminiz varsa ya da kendinizi geliştirerek reklam dünyasında sosyal medya ve internet dünyasının gücünü kullanabiliyorsanız, dijital reklam yöneticiliği size göre bir iş olabilir. Firmaların sosyal medya reklamlarını düzenleyerek hedefe daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Markaya, sektöre ya da ürüne göre özel sosyal medya ve internet reklam çalışmaları yaparak pazarlayabilirsiniz. Dijital reklam yöneticiliği aradığınız online iş imkanları arasında olabilir.

Trend Analizi Uzmanlığı

Trend Analizi Uzmanlığı

Hayat ışık hızında ilerlemeye başladı. Bugün moda olan bir şey 2 gün sonra demode olmuş olabiliyor. Trend analizi uzmanları yeni trendleri inceliyor ve firmaların hazırlıksız yakalanmasının önüne geçiyor.

Ekonomistlerin krizin gelişini anlamalarının oldukça basit bir yolu vardır. Gemi taşıma fiyatlarını ve gemi fiyatlarını takip etmek. Genellikle navlun fiyatlarındaki iniş çıkışları takip ederek krizleri 5 – 6 ay önceden tahmin edebilirsiniz. Kriz kapıyı çalmadan önce ilk etkilerini uluslararası ticaretin yavaşlaması ile gösterir. Talep azalmasına bağlı olarak ilk etkilenen sektör gemi lojistik taşımacılığı sektörü olur.

Trend analiz uzmanları yeni trendleri önceden tahmin etmede Google verilerini, sosyal medya verilerini, gündem yaratan kişi ve siteleri takip ederek yeni sezon trendlerini önceden bilirler.

Az Sermaye ile Kurulabilecek Web Tabanlı İş Fikirleri – 4 Yazımıza Devam Etmek İçin Tıklayınız.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: