Bağımsız SWOT Danışma Merkezi

Bağımsız SWOT Danışma Merkezi

Az sermaye ile bilgi beceri ve tecrübelerinizi kullanarak bağımsız SWOT merkezi kurabilirsiniz. 1962 yılında iki Harward profesörünün geliştirdiği bu analiz sistemi 80’lerden sonra hızla tüm dünyaya yayıldı. Türk şirketleri de son yıllarda bu sistemin denetim olanaklarından faydalanmaya başladı. Uygulama şirketin bugününü analiz ederek geleceğe projeksiyon tutuyor. İş fikirleri kapsamında tanıttığımız bu olanağı değerlendirerek uzmanı olduğunuz konu ile ilgili bir SWOT merkezi kurabilirsiniz.

SWOT İngilizce güçlü zayıf, fırsat, tehditler kelimelerinin baş harflerinin birleşmesi ile oluşturulmuş bir kısaltma. İsimden de anlaşılacağı üzere şirket ve KOBİ’lerin güçlü ve zayıf yönlerini analiz edip gelecekteki fırsat ve tehditleri göz önüne koyan bir analiz metodudur. Swot analiz yöntemleri ile oluşturulan senaryolar şirketlerin gelecek kararlarında etkili olur.

Şirketler kendi bünyelerinde bu gibi analiz ekipleri bulundururlar. Ancak dünyayı sarsan son 2008 krizi iç denetim ve analizlerin yeterli olmadığını ortaya koydu. Analizlere göre krizlere karşı dayanıklı olması gereken birçok dev firma kağıttan kaplan misali çöktü. Bu durum yeni bir sektörün doğmasını sapladı. Bağımsız SWOT analizi danışma merkezleri.

Bağımsız SWOT analiz merkezleri hem şirket içi dinamikleri hem de piyasayı analiz ederek şirkete dışardan bir göz olarak rapor sunar. Şirketler kendi içlerinde hazırladıkları denetim ve analiz raporları ve bağımsız SWOT merkezinden aldıkları raporları birleştirerek gelecek kararlarının yolunu çizerler.

İnternet ortamına da taşıyacağınız bir bağımsız SWOT merkezi kurarak uzmanlık taşıdığınızı konularda danışmanlık ve analiz hizmeti verebilirsiniz. Uzman bir

Kadroyla kısa sürede piyasada isminizi duyurabilir ve büyüme sağlayabilirsiniz.

Bağımsız SWOT denetim ve analiz şirketlerinin en güzel yanı pek bir sermayeye ihtiyaç duymadan kurulmasıdır. Pazarlayacağınız şey bilgi, birikim ve deneyimlerinizdir. Sektörel bazda hazırlayacağınız raporları abonelerinize satabilirsiniz. Yurt dışı SWOT merkezleri ile iletişimde olarak yurt dışı fırsatlarını ve yeni gelişen trendleri daha iyi takip edebilirsiniz.

Yeni iş fikirleri ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip ederek ideal yatırım alanları hakkında ön fikir sahibi olabilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: