Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Aslında temel para kazanma yöntemlerinin başında bunun bir demirbaş olduğunu unutmamakta fayda var, domain ticareti ile para kazanmak oldukça basit bir o kadarda sorunsuz bir iştir. Peki nasıl yapılır sorusuna gelirsek godaddy firması üzerinden aklımıza gelen domain adlarını yani isimleri kayıt ettikten sonra ileriye dönük yatırımlar gibi düşünürek kenarda bırakıyoruz tabi bu süre sizin sabrınıza bağlı, eğer sabırlı bir insansanız domainin satışta ki yaş önemi çoktur bunu örneklemek gerekirse:

  • abcd.com > 2000
  • xyzd.com > 2016

Yukarıda ki örnek domainlerin birisi 2000 yılına ait ve domain pazarında bu domain 2016 yılı olan domainden kat kat fazla bir fiyatta satılacaktır, işte sabrın sonu selamet denilen kavramda budur.

Bir diğer konu ise sürekli forumlarda aktif olmak ve düşecek domainleri, satılan/alınan domainleri takip etmektir, eğer domain konusunda birşeyler kazanabilmek istiyorsanız bu işe gerçek anlamda zamanınızı ayırmanız gerekmektedir.

Maliyet?

Peki maliyet konusu hakkında ne olur ne biter derseniz bu konu tamami ile sizin kaç adet domain kayıt edeceğinize bağlıdır, godaddy veya başka firmaları araştırıp hangisi kaliteli ve ucuz ise oradan kayıt yaparak maliyeti minimuma indirebilirsiniz.

İkinci El Domain Alırken Dikkat Edin!


E
ğer ikinci el bir domain hoşunuza gitti onu almak veya ileriye dönük yatırım olarak kullanmak istiyorsunuz, bu konuda kesinlikle temkinli olmakta fayda olacaktır. Alacağınız domain’in daha önceden google üzerinde banı var mı, adsense vs. veya sahte hit çeken botlar vardır sırf sitede boş botlar analizi yükseltsin diyerekten onları sitesine salarlar ve bu alacağınız domainde gerçekten problemler yaratır. Daha geniş araştırmaları domain forumları üzerinden yapabileceğiniz gibi konu altında yorumunuzu yaparak belirtebilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: