E-Kitap Yazarak Para Kazanmak 2

Daha önce ki yıllarda E-Kitap Yazarak Para Kazanmak başlıklı makalemizi yayınlamıştık ve bunun devamı olarak sunuyoruz.

Eğer başarılı ve iyi bir kitap yazmak istiyorsanız e-kitabınızı bu yazımız da sizin ile paylaşacağımız 3 önemli kural doğrultusunda yazmaya çalışın. Aksi taktiride büyük umutlar ile hazırladığınız e-kitabınız hem yazar olarak siz, hemde okuyucularınız için büyük bir hayal kırıklığına dönüşebilir.

E-Kitap için Yüksek Duygu

Hedef kitleniz e-kitabınız hakkında artı veya eksi yönde yoğun duygular hissetmelidir.

Acı ve Aciliyet: E-kitap konunuzun insanlara sıkıntı veren ve acil olarak çözüm bulmak istedikleri bir konuda olmasıdır, bu kriteri sağlayan dört mega konu başlığı var.
Sağlık ve Fitness, İş ve Para, Aşk ve İlişkiler, Mutluluk ve İç Huzur. Bu konuların alt kategorilerine indiğiniz zaman acı ve aciliyet kriterini sağlayan yüzlerce hatta binlerce e-kitap konusu bulabilirsiniz.

İrrasyonel Tutku: İnsanların büyük bir tutku ile bağlı olduğu ve çekinmeden para harcadığı konular olarak düşünün. Mesela golf gibi çok para harcanan spor dalları, arabalar, avcılık vs. gibi hobiler. Hepsiniz irrasyonel tutkular olarak düşünebilirsiniz.

E-kitabınız da sunacağınız çözüm insanların ne kadar sıkıntılardan uzaklaştırır veya mutluluğa yaklaştırısa e-kitabınız o kadar değerli olur. Bunun içinde e-kitap konunuzu seçerken ilk kuralı oluşturan acı ve aciliyet veya irrasyonel tutku konularını unutmayın.

 

E-Kitabınızı Spesifik Bir Konuda Yazın

E-Kitabınızı genel değil spesifik bir konuda yazın, örneğin fitness veya pazarlama gibi konusu çok genel e-kitaplar yazmayın, bunlar yerine; “60 Günde göbek eritme” veya “21 facebook pazarlama stratejisi” gibi spesifik konular çok daha fazla ilgi görecektir.

 

Bilgi Değil, Çözüm

Bir çok kişisinin düşündüğünün aksine e-kitabını okuycularına bilgi değil çözüm sunmalıdır. Bilgi artık hayatımızın heryerinde google arama motoruna sormak yeterli. Burada önemli olan e-kitabınızın bilgi değil sonuç sunmasıdır. Spesifik bir sıkıntıya çözüm üretmesidir.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: