El İşi Ürün Satışında Vergi Ödemeyebileceğiniz Durumlar

El İşi Ürün Satışında Vergi Ödemeyebileceğiniz Durumlar

El işi ürünler yapmak birçok beyefendi ve hanım efendi için keyifli bir hobidir. Eğer el işi ürünler ile ilgili yeteneğiniz varsa, sürekli çevrenizden övgüler alıyorsanız bu hobinizi kazanca çevirebilirsiniz. Bu gibi ürünler online pazarlayarak internetten para kazanmak oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Ev dekorasyonu için ya da kullanım için ürettiğiniz ürünleri satarak düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Para kazanma yolları çeşitlenirken gelişen internet imkanları ile evden satış yaparak kazanç sağlama imkanları da gelişti. Üstelik satacağınız ürünlerin miktarı ve satış şeklinize göre vergi ödemeniz de gerekmez. İnternetten satacağınız ürünleri belirli zaman zarfında belirli miktarların üzerinde değilse, işletme ruhsatı almadan dolayısı ile vergi ödemeden satış yapabilirsiniz.

Ürettiğiniz el işi ürünleri evinizden satarken işletme ruhsatına ihtiyaç duymazsanız. Eğer işi çevrenizle sınırlı tutuyorsanız kimse sizden her hangi bir ruhsat talep etmez. Sattığınız ürünün sağlık gibi hayati konular üzerinden direkt etkisi olmaması da önemlidir. Özellikle gıda satışlarında bozuk ürünler satmak ciddi sonuçlara doğurabilir.

Ürünleriniz için herhangi bir işletme ruhsatı ile uğraşmak istiyorsanız ürünlerinizin satışlarını belirli sürelerle sınırlı tutabilirsiniz. Bazı tatil günlerinde ya da özel günlerde toplu satış yapabilirsiniz. Hobi olarak ürettiğiniz ürünlerin senden bir iki kez toplu olarak satılması herhangi bir işletme ruhsatı olmadan gerçekleştirilebilir. Bunun için sezonluk ürünler satabilirsiniz. Anneler günü, sevgililer günü gibi alış verişin zirveye çıktığı günlere özel üretimler gerçekleştirebilirsiniz.

Ürettiğiniz ürünleri semt pazarlarında, kermeslerde ve özel pazarlarda herhangi bir işletme ruhsatı almadan satabilirsiniz. Belediyelerin düzenlediği pazarlar ve satış etkinlikleri ürünlerinizi rahatça satmak için ideal yerlerdir.

Yaptığınız el işlerini çevrenizdekiler, tanıdıklarınıza satmak da işletme ruhsatı alınmadan yapılabilir. Bu şekilde ürünlerinizi elden herhangi bir vergiye tabii olmadan satabilirsiniz.

El İşi Ürün Satışında Vergi Ödemeyebileceğiniz Durumlar

El işi ürünlerinizi internetten bu gibi ürünlerin satışını yapan yerler aracılığı il de satabilirsiniz. Bu gibi satışlarda fatura düzenleme ve vergi işler aracılık eden internet sitesine ait olur. Belirli komisyonlar karşılığında ürünlerinizi bu gibi internet siteleri üzerinden yasal olarak pazarlayabilirsiniz.

Evde iş fırsatları oldukça çeşitlidir. El işi yapı satmak da oldukça tercih edilen bir satış şeklidir. Sizlere işletme ruhsatına ihtiyaç duymayabileceğiniz birkaç satış şeklini tanıttık. Yine de son karar verici ilgili makamlardır. Gerekli yerlere danışmayı unutmayın.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: