Evde Reçel Yapıp Satmak

Evde Reçel Yapıp Satmak

Evden yapılabilecek işler arasında reçel yaparak satmak ta iyi bir tercih olabilir. Kendi reçelinizi yaparak satmak evde iş imkanları arasında değerlendirilebilecek fikirlerden biridir.

İnsanlar artık yedikleri yemeklerde sanayi ürünlerinden çok ev yapımı, katkı maddesi olmayan doğal ürünleri tercih etmeye yöneliyor. Reçel de bu ürünlerden biridir. Evde reçel yapıp satmak ilk bakışta oldukça iyi bir iş fikri olarak görülebilir. Ancak çok dikkat edilmesi gereken bir iştir.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gıda sektörü, en çok dava ile karşılaşılabilen sektörlerden biridir. Ayrıca evde reçel yapıp satmak için birçok kurumdan onay almanız ve reçelinizi onaylatmanız gerekir. Kendi kafanıza göre yaptığınız reçeli satmak suç teşkil eder. Vergi kaçırmış olursunuz. Evde yapıp satabileceğiniz reçeli kuracağınız şirket üzerinden faturalandırmanız gerekir. Bir şahıs şirketi kurarak bu sorunu halledebilirsiniz. Evde üreterek satacağınız reçelin üzerinde etiket de olması gerekir. Reçelin içerdiği maddeler ve besin değeri etiket üzerinde yer almalıdır. Piyasada iş yapan reçel üretici firmalar sizi rakip olarak görerek size karşı dava açabilirler. Tüm sorumlulukları hallettikten ve izinleri aldıktan sonra evde reçel yapıp satma işine girebilirsiniz. T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Türk Gıda Kodeksi Tebliği sizin için yol gösterici olacaktır. Üreteceğiniz ürünler bu tebliğe uygun olmalıdır.

Kaliteli Ürün

Sizden ev yapımı reçel alacak kişi alacağı ürünün katkı maddesi içermeyen doğal bir ürün olmasını isteyecektir. Sizi tercih nedeni annesinin ya da anneannesinin evde yaptığı reçellerin tadını sizin reçelinizden de almaktır. Bu yüzden kalite ve lezzet birinci önceliğiniz olmalıdır. Kaliteyi sağladıktan sonra alıcı sanayi ürünlerinin iki üç katı fiyatla olsa bile sizin ürününüzü tercih edecektir.

Çevrenizde bulunanlara yaptığınız reçeli tattırarak onların fikirlerini alın ve reçelinizi en beğenilen şekle göre düzenleyin. Sadece birkaç kişinin fikriyle yetinmeyin. Lezzeti ve kaliteyi sağlamak için mevsiminde kaliteli ham maddeler tercih edin.

Pazarlama ve Reklam

Ne kadar iyi bir ürününüz olursa olsun, ürünü iyi bir şekilde pazarlayamadıktan sonra hiçbir önemi yoktur. Çünkü hedeflediğiniz satış rakamlarına ulaşamazsınız. İyi bir pazarlama ve reklam hareketi başarınız için oldukça önem arz edecektir.

Bu gibi ev yapımı ürünlerin reklamı, en iyi şekilde kulaktan kulağa olur ve yayılır. Bu yüzden sadece satış aşamasında değil satıştan sonra da müşterinizle iletişim halinde olun. Beğenmediği noktalara göre müşteriye özel reçeller hazırlayabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti en büyük silahınız olacaktır.

Sosyal medyayı etkin şekilde kullanmak size bedava bir reklam alanı sağlayacaktır. Özellikle instagram bu gibi ürünlerin reklamı ve pazarlaması için birebirdir. Sosyal medya hesaplarınız sürekli aktif olsun. İnternet üzerinden satış yapacağınız bir site de olmazsa olmazlarınızdandır.

Evde reçel yapıp satmak başlangıcı zor olsa da ilerleyen dönemde çok kazançlı bir iş olabilir. İnsanlar artık sanayi tipi üretim yerine bu gibi daha butik ve doğal üretim yöntemleri ile satılan ürünleri tercih etmeye başladı. Siz de şansınızı deneyerek evde iş imkanları arasında bulunan reçel yapımını tercih edebilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: