Evde Tatil Acentesi Açmak

Evde Tatil Acentesi Açmak

Evde para kazanabileceğiniz yollar birçok yeni iş fikri ile çeşitlenmeye devam ediyor. Sitemizde evde çalışarak kazanç elde edebileceğiniz birçok iş fikri bulunmaktadır. Bu iş fikirlerinden birini daha sizlere tanıtacağız.

Evde Tatil Acentesi Açmak

Evden tatil acentesi işi yürütmek için belirli izin ve ruhsatlara tabii olabilirsiniz. Gerekli izinleri ilgili kurumların internet sitelerinden öğrenerek sağlayabilirsiniz. İzin ve ruhsat işini hallettikten sonra işinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Nasıl Başlanır?

İlk yapacağınız iş bir iş planı oluşturmaktadır. Kafanızda belirli planlar muhakkak vardır. Kafanızdaki planları bir sistem ve düzene koyabilmek için kağıda dökün. İş planınızı oluşturun.

İki tane banka hesabına ihtiyaç duyacaksınız. Birinci hesap işletmenizin nakit girdi çıkışlarını sağlayacağınız hesap olacaktır. İkinci hesap ise seyahetlerini ayarladığınız müşterilerin paralarını gönderdiği hesap olacak. Bu hesaptaki meblağın bir kısmı komisyon olarak size kalırken diğer kısmı konaklama tesislerine gidecektir.

Tatil acentesi kurmanın en kolay yolu büyük acentelerle satış ortaklığı sistemi kurmaktır. Bu sayede acentelerin sunduğu tatil imkanları pazarlayarak uygun bir komisyon kazanabilirsiniz. Birçok büyük seyahat acentesi vardır. Bu acentelerinin birçoğu satış ortaklığı sistemini kullanmaktadır. Komisyon oranı genelde satış başına %6 civarındadır.

Birden Çok Acente ile İş Yapın

Satış ortağı olduğunuz firma sayısını arttırmak daha fazla para kazanmanızı sağlayabilir. Satış ortaklığı kurduğunuz firma ile sözleşme yapın. Sözleşme maddelerini dikkatlice okuyun. İtiraz noktalarınızı dile getirin. Eğer sizi sıkıntıya sokacak maddeler varsa anlaşmayı yapmayın. Başka firmalarla görüşün.

Hedef Odaklı Çalışın

İlk başlarda bazı bölgelere yönelik tatil turları satarak işe başlayabilirsiniz. Rekabetin daha az olduğu ilginin artığı tatil yörelerini belirleyin ve oraya yönelik yayınlara ağırlık verin. Hedef odaklı pazarlama ve tanıtım kısa sürede yükselmenizi sağlayabilir.

Tatil yöreleri ile ilgili makaleler ve tanıtımlar yayınlayarak takipçi çekebilirsiniz Bu sayede satışlarınız atar. Satış ortaklığı yaptığınız firmaların linklerini makale için yerleştirerek satışlarınız arttırabilirsiniz.

Evde iş fikirleri ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir. Başka evde para kazanma yolları ile ilgili fikir edinmek istiyorsanız sitemizin diğer sayfalarına göz atabilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: