Evde Yapacağınız İşi Nasıl Belirleyebilirsiniz?

Evde Yapacağınız İşi Nasıl Belirleyebilirsiniz?

Evde çalışıp para kazanmak istiyorsunuz, ancak ne yapabileceğinize karar veremiyorsanız, bu yazı tam size göre. İş seçimi yapmak için düşünmeniz gereken adımları sistemli bir şekilde sıralayacağız. Adımları takip ederek ne iş yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Evde para kazanma yolları ile ilgili işler yapmak istiyorsanız, en iyi kazancı hobilerinizi ve yeteneklerinizi paraya dönüştürerek elde edebilirsiniz.

Kağıt kalemi alın ve paraya çevirebileceğinizi becerileri kağıda dökün. Mesela iyi ev yemekleri yapan biri olabilirsiniz ya da tatlı ve pastalarınız herkesi kendine hayran bırakıyordur, el işleri konusunda oldukça yetenekli olabilirsiniz, dikiş nakış işleri üzerinde kimse elinize su dökemeyebilir. Bunlar gibi yeteneklerinizi sıralayın. Listeye eğitim aldığınız konuları ve yapmaktan büyük keyif aldığınız hobilerinizi de ekleyin.

İkinci adım olarak, listenizi tekrar gözden geçirin ve evde yapılmayacak iş modellerini eleyin. Mesela toprakla uğraşmaktan keyif alıyorsanız evde çiftçilik yapamayacağınız kesindir. Bunun gibi evden yapılmayacak iş modellerini direkt eleyin.

Listenizde kalan şeylerden neden hoşlandığınızı ve o şeylerde ne kadar iyi olduğunuzu kağıda yazın. Bu gibi şeyleri kağıda dökmek ufkunuzu açarak iş fikirleri geliştirmek için sıkça kullanılan yöntemlerdendir. Ev yemekleri yapmaktan hoşlanıyorsanız, yemek yapmanın hangi yönünün sizi daha çok tatmin ettiğini yazın. Başkaları yemeklerimi yediğinde onların beğenisi ile çok mutlu ve motive oluyorum diyorsanız sıkıntı yoktur. Ancak sadece kendim için yemek yapmaktan hoşlanıyorum, çünkü değişik tatları bu şekilde tadabiliyorum diyorsanız başkaları için büyük miktarlarda yemek yapmak sizi mutlu etmeyecektir.

Yazığınız fikirleri iş fikirlerine nasıl dönüştürebileceğiniz ile ilgili modelleri ve fikirleri de kağıda ekleyin. El işlerinde beceriliyseniz hangi alanlarda daha iyi olduğunuzu ve kazanç sağlayabileceğinizi yazın. Fikirleriniz ilk başta dağınık hatta saçma dursa da adımları atladıkça sizin için ideal iş fikirleri oluşmaya başlayacaktır.

İş modellerini sıraladıktan sonra rekabete göz atabilirsiniz. Sıraladığınız iş modelleri ve iş fikirleri içindeki rekabet ve pazarlama koşullarını inceleyin. Rekabetin sizi aşacağı konuları eleyin. Kazanç beklentilerinizi ve ne kadar emekle hedeflediğiniz kazanca ulaşabileceğinizle ilgili rakamları da yazın.

Kalan iş fikirleri arasında pazarlamasını en iyi yapabileceğiniz iş sizin için ideal evde para kazanma yolları arasındadır.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: