Evde Yemek Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde Yemek Yapıp Satarak Para Kazanmak

Eğer yemek benim işim diyorsanız bu iş fikri tam size göre. Evden yemek yaparak, tatlı yaparak, şekerlemeler yaparak, konserve yaparak, reçel yaparak vb. gıda ürünleri satışı yaparak para kazanabilirsiniz.

Mutfak konusundaki becerilerinizi özel gün ve davetler için yemek yaparak paraya çevirebilirsiniz. Kadınların gün toplantıları için, yemekli davetler için, düğünler için, doğum günleri için yemek yaparak satabilirsiniz. Evden para kazanmak sizin azminize bağlıdır. İstekli iseniz mutlaka size göre bir alan bulursunuz.

Şehir hayatı birçok gereksinim için vakit bırakmayabiliyor. Yemek yapmak ta buna dahil. Birçok hanım ve bey yemek yapmak için gerekli zamanı bulamıyor. Özellikle evde verecekleri kadınların gün davetleri gibi organizasyonlar için yemek yapmak oldukça meşakkatli bir iş. Yeterli zamanı olmayan ya da daha maharetli eller arayanlar bu işle uğraşanları tercih ediyor. Siz de çevrenizdeki bireylere yemek satarak evden para kazanma yolları arasında yer alan yemek satma işine girebilirsiniz.

Kendinizi Tanıtın

Eğer evden yemek yaprak satma işini düşünüyorsanız bunu çevrenize duyurarak tanıtım faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Bu işe giriyorsanız çevrenizde hali hazırda iyi yapmada hünerli olduğunuzun bilinmesi lazımdır. Arkadaşlarınıza yemek hazırlamaya başlayarak evden yemek yapıp satma işine girebilirsiniz. Kısa zamanda yapacağınız yemeklerin lezzeti ile kendinizi duyurabilirsiniz.

Yemek yanında tatlının da olmazsa olmaz olduğunu unutmayın. Yaptığınız yemeklerin lezzeti yanında sunumlarına da dikkat edin. Eskilerin dediği gibi, yaptığınız yemekler hem dile, hem göze hitap etsin.

Günler ve Davetler İyi İş İmkânlarıdır

Kadınların düzenlediği gün ve davetler sizin için mükemmel bir Pazar oluşturur. Ev hanımları bile gün için hazırlanacak yemeğin zahmetine girmeden hazır yemek almayı tercih edebilirler. Bu durumda siz devreye girerek hizmetinizi sunun. Bu gibi davetlerde iş alarak kısa sürede iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Rekabete Dikkat Edin

Evde yemek yaprak satmak eğer çevrenizde ev yemekleri satanlar varsa onları rahatsız edebilir. Bu durumda şikayetlere maruz kalabilirsiniz. KOSGEB destekleri alarak kendi ev yemekleri lokantanızı kurabilir ve gerek sipariş üzeri gerekse anında yemek servis ederek kazancınızı legal yollara taşıyabilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: