Facebook İle Para Kazanın

Facebook İle Para Kazanın

İnternet ve sosyal medya modern insanlığın yeni sosyalleşme alanı olarak ön plana çıkıyor. İnternet iletişimine sahip olan hemen herkes Facabook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya araçlarında hesap sahibi oluyor. Bu sosyal medya araçlarının bu kadar popüler ve kullanılır bir hale gelmesi yeni para kazanma alanları oluşmasını sağlıyor.

İnternet erişimi yemek, sağlık, eğitim gibi zorunlu olarak ihtiyaç duyulan bir şeye dönüştü. Yeni dünyada iş yapmak, bilgi edinmek ya da sosyal ilişkileri yönetmek için internet olmazsa olmaz bir hale geldi.

İnternetin en çok kullanılan sosyalleşme aracı Facebook. Facebook yaklaşık 1.5 milyar kullanıcı sayısı ile dünya nüfusunun 4’te biri seviyesinde kullanıcı sayısına ulaştı. Batı ülkelerinde ve Türkiye’de Facebook kullanma oranları yüzde 70 seviyelerine geldi. Facebook’un bu yoğun kullanımı, Facebook’u önemli bir para kazanma mecrasına dönüştürdü.

Facebook Para Kazanma Yolları

Facebook’un popülerliğinden yararlanmak isteyen firmalar bu siteye bolca reklam vermeye başladı. Facebook reklamları her geçen sene Google reklamlarına biraz daha yaklaşmaya başladı. Bu durum yüksek takipçi sayısına sahip Facebook hesapları için internetten para kazanma yolu olarak ön plana çıktı.

Facebook’tan para kazanmanın en çok öne çıkan yanı affilite programları kullanmak. Bu programlar aracılığı ile belirli ürünlerin tanıtımın yapar ve linklerini paylaşırsınız. Sizin paylaştığınız linklere tıklayan ve bu linkler aracılığı ile alışveriş yapanlar sizlere de para kazandırmış olur. Yüksek takipçi sayısına sahipseniz bu gibi programları kullanmak sizlere düzenli olarak ek gelir sağlayacaktır. İyi bir strateji ve uygun takipçi kitlesi ile hayal bile edemeyeceğiniz miktarlarda para kazanabilirsiniz. Facebook’tan para kazanmak için kişisel hesaplarınız değil de belirli kullanıcılara hitap eden hobi hesapları gibi hesaplar daha etkili olmaktadır.

Mesela hayvan severler ve hayvan sahiplerine göre yayın yapan hayvan dostları gibi bir hesapla ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. Konunuzla ilgili ilgi çekici paylaşımlar yaparak takipçi sayınız arttırırsınız. Daha sonra konunuzla ilgili firmalarla irtibata geçerek satış ortaklığı gerçekleştirir ve reklam alırsınız. Sizin aracılığınızla alışveriş yapanların alışverişlerinden belirli komisyonlar alırsınız. Hatta bazı firmalar satış gerçekleşmese bile, sadece link tıklanması üzerinden de ödeme yapmaktadırlar.

İstikrarlı ve düzenli paylaşımlarda bulunarak internetten para kazanmak mümkündür. Facebook bunun en kolay araçlarından biridir.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: