Gizli Müşteri Olarak Para Kazanın

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanın

Gizli müşteri olarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Şirketlerin sattıkları mal ve hizmetleri denetlemek için profesyonel denetçilerle çalıştıkları biliniyor. Bunu yeterli görmeyen firmalar amatör kişileri de çalıştırarak satılan mal ve hizmetin kalitesini arttırmayı amaçlıyorlar. Gizli müşteri sistemi kolay para kazanma yolları içinde eğlenceli bir seçenek olarak duruyor.

Özellikle bayilik sistemi ile çalışan ya da çok sayıda şubesi bulunan firmalar, kaliteyi arttırmak için bu gibi denetim metotlarını kullanıyor. Bayiler ve şubeler genellikle profesyonel denetleme timlerine karşı hazırlıklı olurlar. Denetleme yapılacak tarihi önceden haber alır ve bu tarihe göre kendilerine çeki düzen verirler. Firmalar bu nedenle amatör denetçiler kullanmaktadır.

Gizli müşteriler denetlenmesi istenen şubeye alışveriş amacıyla orda bulunan sıradan bir müşteri gibi giderler. Firmanın denetlenmesini istediği konulara odaklanarak şube çalışanlarına fark ettirmeden denetleme işlemlerini gerçekleştirirler. Denetleme sonuçlarını firmaya yazılı ya da sözlü rapor şeklinde sunarlar.

Gizli müşteri kullanan sektörler hangileridir?

Gizli müşteri yolu ile denetleme yapan firmalar müşteri ile doğrudan ilişki kurulan ve birçok şube ile hizmet veren büyük firmalardır. Restoran zincirleri, giyim firmaları, oteller, büyük market zincirleri, akaryakıt zincirleri gibi müşteri ile ilişkinin ön planda olduğu ve yüksek hizmet kalitesi aranan sektörler gizli müşteri seçeneğinin en çok kullanıldığı sektörlerdir.

Gizli müşteri ne yapar?

Gizli müşterinin görevi denetlenen firmanın sattığı malların ve sunulan hizmetin kalitesini denetlemektir. Firmalar bütün şubelerinden belirli standartlara uymasını talep eder. Gizli müşteri bu standartlar hakkında bilgilendirilir ve buna göre denetim yapması istenir. Denetlenecek konular şubenin temizliğinden personel davranışlarına kadar geniş bir yelpazede olabilir. Denetleme işleminin sonunda firmaya yazılı ve sözlü olarak rapor verilir.

Gizli müşteri ne kadar kazanır?

Gizli müşteri olmak kolay para kazanma yolları içinde alışverişi sevenler için eğlenceli bir yoldur. Gizli müşteriler sundukları hizmet saatine göre ücretlendirilirler. Saati 10 TL’den başlar. Denetlenecek firma ve hizmete göre fiyatlarda farklılıklar gözlenir.

Gizli müşteriler aldıkları ücretin yanında firmanın sağladığı birçok imkândan da yararlanır. Denetlenen yer otelse bedava tatil yapabilir ya da denetlenen restoranda bedava yemek yiyebilir. Firmalar gizli müşterinin aldığı hizmetin ücretini kendileri karşılar. Yani gidip bir güzel alış veriş yapacaksınız, hizmet alacaksınız üste bir de ücret alacaksınız. Gizli müşteri olmak bu yüzden en eğlenceli para kazanma yolları arasındadır.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: