İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 1

İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 1

İnternetten para kazanmak birçok yollar mümkündür. Bu yazıda internet siteniz üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız. Eğer internet sitesi kurmak istiyorsanız ön fikir edinmek için bu yazıyı okumanız yol gösterici olacaktır.

İnternet sitesi açarak para kazanma yöntemleri ile bilgileri vermeye başlamadan önce bazı uyarılarda bulunmalıyız. İnternet sitesi sağlıklı ve düzenli bir kazanç kaynağı olabilir. Ancak siteyi kurduktan hemen sonra geri dönüş almayı umuyorsanız hiç bu işe girmeyin. İnternet sitenizin tatmin edici kazanç getirmesi için sabırlı olmalısınız. Sitenizi orijinal ve kaliteli içerikle doldurmalısınız. Çoğu webmaster siteyi kurduktan bir iki sene sonra iyi seviyelerde para kazanmaya başlıyor. Bu süre sitenizin arama motorlarında ön sıralara taşınması ve içerik olarak zenginleşmesi açısından önemlidir. Şimdi internet sitesi açarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatmaya başlayabiliriz.

Reklamlar

İlk akla gelen şey reklamlar olacaktır. Sitenize Google reklamları ya da özel firmalardan reklam alarak kazanç sağlayabilirsiniz. Sitenizde belirleyeceğiniz reklam alanlarına reklam alın. Sitenizin sapladığı trafik ve reklamların tık sayısına göre iyi kazancalar elde edebilirsiniz. Günlük 5 – 6 bin hitlerdeki bir site aylık olarak 2 – 3 bin lira gelir sağlayabilir. Sitenize gelen internet kullanıcılarının hangi keyler üzerinden geldiği de önemlidir. En çok kazanç sağlayan reklamlar finans ve bankacılık reklamlarıdır.

Mail Pazarlama Ağı

İnternet siteniz üzerinden bir e-mail pazarlama ağı oluşturarak kazanç elde edebilirsiniz. Kurduğunuz sitenin konusuna ilgili olan kişileri e-posta listenize alarak e-mail yolu ile pazarlama yapabilirsiniz. Mesela çiçek yetiştiriciliği ile ilgili bir site kurdunuz ve site kullanıcılarının e-mail listesine üye olmalarını sağladınız. Kurduğunuz e-mail pazarlama ağı ile çiçekçilikle ilgili tohum ve gübre pazarlaması yapabilirsiniz. Ancak uyaralım gönderdiğiniz her e-mail direkt olarak satış amaçlı olmasın. Bilgilendirici maillerini içine ya da arada bir göndereceğiniz pazarlama mailleri ile takipçilerinizi sıkmadan pazarlama yapabilirsiniz.

Mail ile pazarlayabileceğiniz ürünleri araştırarak bilgi edinebilirsiniz. Buna göre internet sitesi oluşturarak para kazanabilirsiniz.

İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 2 Yazımıza Devam Etmek İçin Tıklayınız.

İnternetten para kazanma yolları ile ilgili yazımızın devamı gelecektir. Diğer yöntemleri de inceleyerek iş fikirleri oluşturabilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: