İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 3


İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 3

Kurduğunuz ya da kurmak istediğiniz internet sitesi üzerinden nasıl kazanç sağlayabileceğinizi anlattığımız yazı dizimizin üçüncü bölümünü yayınlıyoruz. İnternetten para kazanmak için yazı içeriklerimizi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Affiliate ( Satış Ortaklığı ) İle Kazanın

İnternetten para kazanmak için en bilinir seçeneklerden biri satış ortaklığıdır. Kuracağınız internet sitesi üzerinden ana firmanın ürünlerini tanıtarak size gelen trafiği oraya yönlendirirsiniz. Kullanıcı yaklaşık 30 gün içinde yönlendirildiği ana siteden alış veriş yaparsa siz de firma tarafından belirlenen komisyonunuzu alırsınız. Komisyon oranları sattığınız ürünlere göre değişmektedir. Tekstil ürünlerinde yüzde 30’lara ulaşan komisyonlar varken tatil turları gibi daha pahalı satışlarda yüzde 6 gibi bir komisyon oranı mevcuttur.

Satmak istediğiniz ürünün tanıtımını yaparsınız. Ürünle ilgili makaleler ve içerikler yayınlayarak sitenize trafik sağlarsınız. Siteniz üzerinden gelen kullanıcıları makale içlerine yerleştireceğiniz linkler ve diğer reklam linkleri ile ana siteye yönlendirirsiniz. Bazı affiliate sistemleri sadece satış üzerinden komisyon verirken bazıları site yönlendirmelerine de belirli ücretler ödemektedir. Araştırmanızı iyi yaparak en çok gelişebileceğiniz alana yatırım yapabilirsiniz. ABD gibi Batı ülkelerinde online alışverişin büyük kısımı bu gibi küçük affiliate siteleri üzerinden olur. Ürün tanıtımı yapan siteler kullanıcılara Amazon gibi affiliate programları sağlayan büyük sitelere yönlendirir. Amazon.com’un başarasının altında satış ortaklığı sistemini mükemmel olarak uygulaması vardır. Ülkemizde satış ortaklığı sistemi ülkemizde faaliyet gösteren firmaların dijital reklam ve dijital pazarlamanın öneminin yeterince kavrayamamış olmasından ileri gelir. Ülkemizde özellikle 2015 yılı ile birlikte satış ortaklığı sitemi gelişmeye başlamıştır. Siz de satış ortaklığını tercih ederek internetten kazanç sağlayabilirsiniz.

İçerik Listeleri Oluşturun ve Satın

İnternet rehber siteleri şu anda çok yaygın olamasa da ilerleyen dönemlerde oldukça gelişmesini beklenen bir sistemdir. Firma rehberi şeklinde çalışır. Bir şehirdeki berber dükkanlarından emlak dükkanlarına kadar her şey rehberlerde yer alabilir. Sitede yer almak ve tanıtımını sağlamak isteyen işletmeler mesela aylık 7 lira gibi cüzi miktarlar öderler. Ön sıralarda yer almak isteyenler için ekstra fiyat tarifeleri çıkarılabilir. Bu şekilde 500 işletmeye hizmet verirseniz aylık en az 3500 liralık bir kazanç sağlamış olursunuz.

İnternet Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz – 4 Yazımıza Devam Etmek İçin Tıklayınız.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: