İnternette İllüstrasyonlarınızı Satın

İnternette İllüstrasyonlarınızı Satın

İnternetten para kazanma yolları oldukça çeşitlidir. Sahip olduğunuz yetenekleri internet ve yeteneğinizle ürettiğiniz ürünleri internet siteleri üzerinden satabilirsiniz. Oluşturduğunuz illüstrasyonları internet sitesi üzerinden satmak yeteneğinizi ile ürettiğiniz şeylerin pazarlanmasına girer.

İllüstrasyonları Nasıl Satabilirsiniz?

Artık içinde bulunduğumuz online fırsatlar dünyası pek çok şeyi mümkün kılıyor. Bazı şeylere ulaşmak için o şeylerin yanında olmamıza gerek yok ya da bazı işleri almak için illa de ofise gitmeyebilirsiniz. İllüstrasyon işinde bilgi, beceri ve yaratıcı yeteneğiniz varsa yaptığınız tasarımları bazı siteler üzerinden satabilirsiniz. İllüstrasyonları satabileceğiniz bu konularda uzmanlaşmış birçok stok sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden bazıları sadece çok üst düzeyde, profesyonelce üretilmiş tasarımları kabul ederken diğerleri nispeten daha amatör işleri de kabul etmektedir. Sizlere önerimiz hem pro işlere yer verenlere hem de daha az pro işler talep edenlere üye olmanızdır.

Dreamstime.com, shutterstuck.com gibi siteler daha az profesyonel işlere de sitelerinde yer verirler. Bunula birlikte kendinize güveniyorsanız daha iyi işlerin sergilendiği getty images ve corbis gibi seçenekleri değerlendirmenizi öneririz. Şimdiden uyaralım bu son iki site gerçekten en pro işlere yer verir. İllüstrasyon tasarımcılığının ilk anlarında bu sitelerde yer alabilmeyi pek beklemeyin. Zamanla daha tecrübelendikten ve yeteneğinizi daha iyi ortaya çıkarmaya başladıktan sonra bu sitelerde kendine yer bulabilirsiniz.

Bu gibi sitelere üye olmadan önce kullanım şartlarını ve sözleşmelerini iyice okuyun. Satış şansınızı artırmak için birçok siteye üye olabilirsiniz. Sitelerdeki sıkça sorulan sorular gibi bölümleri iyice okuyarak öğrenmek istediğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Üreteceğiniz illüstrasyonların tamamen kendi tasarımlarınız olması lazımdır. Telif haklarına sahip olmadığınız kopya tasarımlarla siteye başvurmayın. Bu durum anında ban yemenize sebep olur.

Her işte olduğu gibi bu işte de tanıtım ve isminizi duyurmak önemlidir. İllüstrasyonlarınız beğenen kişiler sizin işlerinizi takip etmeye başlar. Bazı tasarımlarınızı bedava olarak sunarak takipçi kazanır ve tanıtımınızı yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız da bazı ürünlerinizi tanıtım için sergilediğiniz alanlar olarak kullanabilirsiniz.

Online para kazanma yolları ve internetten para kazanma yolları hakkındaki araştırmalarımız devam edecek.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: