Kişisel Gelişim Şart

Kişisel Gelişim Şart

Para kazanma ile kişisel gelişimin ne alakası var? Böyle bir soru sorabilirsiniz ama inanın kişisel gelişim olmadan para da kazanılmıyor kariyer de yapılmıyor.

  • Kişisel gelişim bu hayata bakış açınızı değiştirmenizi
  • Kalıpları tıkmanızı
  • Dogmalardan kurtulmanızı
  • Esnek olmanızı
  • Cesur olmanızı
  • Plan yapabilmenizi
  • Yenilgiyi bir atlama taşı olarak görmenizi
  • İleriye atılmak için depoda sürekli motivasyon yakıtı bulundurmanızı

Sağlar. Kişisel gelişim seminerlerine katılan insanların hayatı değişiyor. Bu insanlar var olan kötü hayat standartlarını yükseltmek ve para kazanmak için katılıyorlar. Bazılarının parası çok fazla ve kendilerine yeni heyecanlar arıyorlar. Aslında bu insanların tümü kendilerini arıyor. Mutluluk huzur olan ve bunların hiç tükenmediği kaynağı arıyorlar. Bazısı bunun para kazanmakta olduğunu sanıyor ve para kazanmak için her yolu deniyor sonunda kazanıyor. Bir de bakıyor ki, mutlak huzur burada değil. O halde başka yollar aramalı… Neyse konu metafizik alana kaydı yine. Konumuza dönelim.

Çok zengin bir grup insan, bir deneye katılmışlar. Kişisel gelişim uzmanı Antony Robbins bunu düzenleyen kişi.

Bu zenginlerin parası kimlikleri ve nüfuzları ellerinden alınıyor ve Amerika’dan Meksika’ya götürülüyorlar. Elleri gözleri kapalı halde hiç bilmedikleri bir mahalleye bir gece yarısı parasız terk ediliyorlar. Sonra 15 gün sonra bu noktada buluşmak üzere sözleşiyorlar. 15 gün boyunca deney sürecektir. Bu zengin insanlar, 15 gün boyunca hayatta kalma mücadelesi verecektir. Bir yerleri aramaları yasaktır. Nüfuzlarını kullanmaları yasaktır. Geçmiş yaşamı tamamen unutmak zorundalar.

Deney sonuçları çok ilginç…

Zenginlerin % 90’ı iş alıyor. Bir kısmı markette kasiyer, bir kısmı da lokantada bulaşık yıkama işi alıyor. Asgari ücretle çalışmaya başlıyorlar. Avans alıp otele yerleşiyorlar. 15 gün sonra hepsi aynı noktadan toplanıyorlar ve motivasyonlarını kaybetmediklerini sıfırdan başlasalar dahi yine ayakta durabileceklerini gösterdiler. Siz de sıfır noktasında olabilirsiniz. Bu insanları model alarak başlayabilir ve para kazanma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Onlar neden her halükarda para kazanıyorken başkaları neden para kazanamıyor? Onların kişisel bütünlüğü gelişmişlikleri özgüvenleri tam da ondan…

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: