Para Kazanmak İçin Motivasyon

Para Kazanmak İçin Motivasyon

Aslında para kazanmak için değil bir kül tabağını bir noktadan başka bir noktaya taşımak için bile motivasyon gereklidir. Hayatın her alanında bizlere lazım olan motivasyon bir şeyler yapmamızı tetikleyen en önemli unsurdur. Motivasyon tam olduğunda para da kazanılır, para da kaybedilir. Önemli olan şey, bir işe girişmek için gerekli eşiğe ulaşılmasıdır. NLP biliminde bir söz vardır. “Harita, yerin kendisi değildir”diye. Harita sadece yol gösteren bir işarettir. Fakat siz eyleme geçmediğinizde haritanın yapabileceği bir şey yoktur.

Her işte olduğu gibi para kazanma işinde de eyleme geçmek gerekir. Eylem riske girmektir fakat “hiç kaybetmeyen, aslında hiçbir şey yapmayan kişidir!” sözünden hareketle yola çıkalım ve para kazanmak için gerekli motivasyonu oluşturalım.

Para kazanmak zor değildir.

Olumsuz cümlelerin hayatımızı nasıl mahvettiklerini çoğu kimse bilmez. Bardağın boş tarafını görmek hayattaki bir çok fırsatı kaçırmamıza neden olur. Olumsuz kalıplar hayatımızdaki fırsatları görmemizi engeller.

Bakın size küçük bir olay anlatayım; Geçenlerde bir genç adam, gece yarısı boş vaktinde boşta kalan domainleri araştırırken bir de ne görsün? Google.com domaini boşta. Gözlüklerine inanmaz ve gözlüklerini çıkarır. Gözleriyle bakar. Gerçekten de o domain boşta. Hemen 12 dolar öder ve boştaki google.com domaini kiralar. 1 yıllığına hem de.

Sonra bir dakika geçer ve mesaj gelir. Google onunla iletişime geçer. 24 bin dolar ödeme yapar, ödediği 12 doları da geri alır. O dakikalarda ben de domain arıyordum. Kafamda google.com domaininin boş olamayacağına dair bir inanç zaten kalıp olarak vardı. Ben bu kalıbın dışına çıkamadığım için, google.com diye aratmadım ve 24 bin dolar kaybettim.:) O domaini aramak için en ufak bir motivasyonum yoktu. Oysa talihli ve kalıpsız genç, 60 saniyede 24 bin dolar kazanmayı başardı. Nerden baksanız 75 bin lira eder ki son model sıfır bir araç satın alabilirsiniz.

 

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: