Seracılık Sizin İşiniz Olabilir

Seracılık Sizin İşiniz Olabilir

Tarım sektörü sürekli yeniliklerle gelişmeye devam ediyor. Tarım sektörü içerisinde en çok gelişen kol ise seracılık sistemleri. Seracılık iyi bir ürünle hızlı para kazanma yolları arasında yer alabilir.

Sera kurmak için belirli bir sermayeye ihtiyaç duyacağınız bellidir. Eğer yeterli büyüklükte alanınız varsa hemen her yerde ser kurabilirsiniz. Ülkemizin özellikle Ege ve Akdeniz Bölgeleri sera tarımı için biçilmiş kaftandır. Eğer toprağınız yok ise bu bölgelerden uzun süreli kiralamalar ya da satın almalar yaparak seracılık işine girebilirsiniz.

Seracılıktaki Gelişmeleri Takip Edin

Eğer seracılık işine girmeyi düşünüyorsanız gözünüz sürekli yeni gelişmelerde olmalıdır. Seracılık tarımın en çok gelişen ve yeniliklere açık olan dallarından biridir. Son yıllarda gelişen teknikler ile artık toprağa ihtiyaç duyulmadan sıvı içerisinde seracılık yapılmaya başlanmıştır. Bu tip seracılık son yıllarda hızla artmaktadır. Bu tip seracılıkta sebze yetiştiriciliği daha kolay olmaktadır. Verim diğer türe göre daha fazla olur. Ürünün hastalık yaşama oranı çok daha düşüktür. Bu tip seracılıkta üretilen ürünlere olan talep son yıllarda %300 kadar atmıştır. Bu tip topraksız seracılık hızlı para kazanma yolları arasında tercih edilmeye başlanmıştır.

Seçilecek Ürün Çok Önemlidir

Seracılıkta en kritik kararlardan biri üretilecek ürünün seçilmesidir. İyi gelir getirecek ürünü tahmin ederek o yönde üretim yapmaya çalışın. Geçen senelerdeki ürün verimlerini ve ürün satış rakamlarını toplayın. O sen için olacak iklim tahminlerini toplayın. Genel beklentileri ve diğer sera sahiplerinin ne ektiğini takip edin. Ona göre ekeceğiniz ürünü seçebilirsiniz. Bir önceki iyi para eden bir ürünün o sene de iyi gelir getirmesi çok sık görülmez. Bir çiftçi çocuğu olarak size tavsiyem genel trendin tersine gitmenizdir. Diğer seracıların yoğunlaştığı ürünler genelde o sene daha az getiri sağlar.

Hesaplarınızı İyi Yapın

Seracılık ciddi sermaye gerektiren bir iştir. Eğer bu işe girmeyi düşünüyorsanız etraflıca bir araştırma yapın. Tecrübeli insanların deneyimlerini dinleyin. Pazar araştırmasını ve maliyet analizlerinizi iyi yapın. Eğer iyi planlama yaparsanız seracılık kısa sürede sizi kara geçirecektir. Para kazanma yolları arasında seracılık çiftçiliğe ilgi duyanların tercih edebileceği bir alandır.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: