Twitter’dan Para Kazanmak Mümkün

Twitter’dan Para Kazanmak Mümkün

Twitter kullanımı en hızlı artan sosyal medya aracıdır. Twitter 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Mikro blog sitesidir. 300 milyondan fazla kullanıcısı olan Twtitter internetten para kazanma yolları açısından da birçok fırsat yaratmaktadır.

Twitter birçok sosyal medya kullanıcısının her gün birkaç saatini geçirdiği bir sosyal mecra. Twitter’da geçen vaktinizi biraz da para kazanmak için kullanarak, ek gelir elde edebilirsiniz. Twitter’da 2 bin üzeri aktif, gerçek kullanıcıya sahip olmanız twitterdan para kazanmak için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır

Twitter’dan para kazanabilmek için uzman bir twitter kullanıcısı olmanız gerekir. Günde birkaç saatinizi ayırarak hesabınızı doğru bir şekilde yönetmelisiniz.

Eğer çok kullanıcılı bir twitter hesabınız varsa sponsorlu twitler atarak para kazanabilirsiniz. Birçok büyük firma ürünlerini twitter üzerinden tanıtacak popüler hesaplar aramaktadır. Bu gibi firmalardan biri ile anlaşarak sponsorlu twitler atabilirsiniz. Attığınız reklamlı twitler kadar, takipçi sayınızla orantılı olarak ücret alabilirsiniz. Eğer bu yolu tercih ederseniz reklamını yaptığınız firmayla yazılı bir anlaşma yapmayı ihmal etmeyin. Attığınız sponsorlu twitleri ileride çıkabilecek anlaşmazlıklara karşı saklayın.

Sponsorlu twitler atarken bu işi abartmamaya dikkat edin. Çok sık reklam twiti atarsanız takipçi kaybıyla karşı karşıya kalırsınız. Atacağınız reklam twitlerini belirli aralıklarda takipçileri sıkmayacak şekilde atın. Atacağınız reklam twitlerine eğlenceli bir hal vermeye çalışın.

Twitter’ı bir tanıtım aracı olarak da kullanabilirsiniz. Twitter üzerinden kendi sattığınız malları tanıtımını yapabilirsiniz. Sattığınız ürünlerin linkini paylaşarak, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Twitter önemli bir pazarlama aracıdır. Sattığınız malları ya da hizmetleri twitter aracılığı ile pazarlayabilirsiniz. En büyük firmalar bile twitterın pazarlama gücünü kullanmaya çalışmaktadır. Twitter üzerinden kendi reklamınızı yapmaktan çekinmeyin.

Twitter hesabınızı satış ortağı olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan firmalar ile anlaşarak satış ortağı olabilirsiniz. Twitter üzerinden vereceğiniz linklerden gerçekleşecek satışlardan pay alabilirsiniz. Yüksek takipçi sayısına sahip twitter hesabınızı paraya çevirmenin bir yolu da budur.

Dünya artık sosyal medya üzerinden şekilleniyor. Bütün büyük şirketler sosyal medyanın gücü karşısında eğilmiş vaziyette. Sosyal medya için özel departmanlar kurarak sosyal medyadan sonuna kadar faydalanmaya çalışıyorlar. Siz de sosyal medya hesaplarını kullanarak internetten para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: