Üniversite Mezunu Ev Hanımları İçin İş İmkanı

Üniversite Mezunu Ev Hanımları İçin İş İmkanı

Üniversite mezunu, belirli bir bilgi birikimine sahip ev hanımları geçmiş eğitim tecrübelerini paraya çevirebilirler. Evde para kazanma yolları onları istedikleri kazanca ulaşmak için fikirler verecektir.

Özel Ders

Yükseköğrenim görmüş ev hanımlarının yapabileceği en pratik işlerden biridir. Çevrenizdeki ailelerin çocuklarına özel ders verebilirsiniz. 3 -4 tane öğrenci bularak ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Özel ders fiyatları saatlik 70 liradan başlamaktadır. 4 öğrenci bulursanız haftalık 2’şer saatten 2000 lira üzeri bir kazanç elde edebilirsiniz. Biraz fiyat kırarak ikişer üçer kişilik ders grupları oluşturabilir bu şekilde daha fazla öğrenciye eğitim verebilirsiniz. Bu da direkt olarak daha fazla kazanç demektir.

Eğer özel ders işine girecekseniz, bunu çevrenizde olabildiğince çok duyurun. Birçok insan çocuklarını tanıdıkları birine emanet etmeyi ister. Siz de ilk öğrencilerinizi çevrenizden bulabilirsiniz. Çeşitli el ilanları bastırarak iş bulabilirsiniz. Oturduğunuz çevredeki esnaflardan yardım isteyerek duyurulanız asabilirsiniz.

Öğretmenlik bilgi ve birikim işi olduğu kadar bir sevgi işidir. Eğer kendinizi sabırlı ve iyi bir eğitimci olarak görmüyorsanız bu işe hiç girmeyin. Hem eğitim verdiğiniz çocuklara yeterince yardımcı olamazsınız hem de siz mutlu olamazsınız. Eğitimcilik ciddi heves isteyen bir iştir. Siz zaten vereceğiniz eğitimin kalitesi ile iş bulabileceğiniz için, eğer işe uygun değilseniz kısa sürede öğrencisiz kalabilirsiniz. Bu yüzden kendinizi iyi tartarak, işe uygunsanız özel ders işine girin.

Danışmanlık Hizmeti Sunun

Evde danışmanlık hizmeti sunmak da evden para kazanma yolları arasındadır. Eğitim aldığınız alanla ilgili danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz. Küçük ve orta çaplı işletmeler bazı konularda danışmanlık hizmeti talep edebilirler. Evde online danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz. Firmalar için iş planları, maliyet hesapları, gelecek planları oluşturabilirsiniz. Online olarak raporlarınızı işletme yetkililerine ulaştırabilirsiniz.

Danışmanlık hizmetleri yanında evde dosya girmek, şirket verilerini ve istatistik dokümanlarını şirket sistemlerine girmek gibi memur işleri de yapabilirsiniz. Şirket dosyalarını sınıflandırarak sıraya koyabilir, klasörlere işlemi yapabilirsiniz.

Evden para kazanma yolları eğitimli ev hanımları için de ek gelir kapısı olabilir. Yetenek, bilgi ve birikimlerinizi evden çalışarak paraya çevirebilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: