Yeni Girişimciler İçin Yüksek Kazançlı İş Fikirleri – 1

Yeni Girişimciler İçin Yüksek Kazançlı İş Fikirleri – 1

Yeni girişimciler için yeni iş fikirleri derlemeye devam ediyoruz. Paranızı yeni iş fikirleri ile yatırıma dönüştürüp yüksek getiri sağlamak yeni ve kazançlı iş fikirleri bulmakla oluyor. Derlediğimiz iş fikirlerine göz atarak yeni fikirler için ilham alabilirsiniz.

Tematik Kafe Açarak Para Kazanmak
Tematik Kafe Açmak

Birçok insanın rüyası bir gün kendi işletebileceği kafeler açmaktır. Ancak bu işin tutması hiç kolay değildir. Her geçen sene birçok yeni kafenin açılıp kapandığını ve sadece bir kısmının sektörde tutunabildiğini siz de fark ediyorsunuzdur. Fark etmek dedik de, tutacak kafe fikrinin anahtar kelimesini kullanmış olduk. Yani farklılık.

Örneklerinden ayrılan tematik kafelere yatırım yaparak kafenizin başarılı olma şansını arttırırsınız. Dünyada tematik kafeler oldukça yaygındır. Tahmin edebileceğiniz gibi bu konuda en ileri olanlar yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Japonlar. Dünyanın en ilginç tematik kafelerinden çoğu bu Uzak Doğu ülkesinde bulunur.

Tematik kafelerin en büyük artısı reklamının çok kolay olmasıdır. Farklı olan her zaman daha çok takip edilir. Aynı semtte birçok kafe hiç dikkat çekmeden açılıp kapanırken açacağınız bir tematik kafe kısa zamanda tüm semt sakinlerinin dikkatini, çekecektir. Sırf kafede fotoğraf çektirmek ve check-in yaptırmak için bile bir sürü müşteri sizi tercih edecektir.

Siz de dünyadaki örneklerini de inceleyerek kendi tematik kafenizi oluşturabilirsiniz. Kafe açmak istediğiniz bölgenin profilini inceleyerek uygun tematik kafe seçeneğini bulabilirsiniz. Açacağınız kafe açtığınız bölgedeki insanların dikkatini çekmekle kalmayacak onları içine çekecek bir kafe olmalıdır. Kafe açacağınız yerdeki insan profili ve sosyal imkanlar tematik kafenizin başarı şansını direkt etkiler.

Yemek Minibüsleri Açarak Para Kazanmak

Yemek Minibüsleri

Gerekli izin ve ruhsatları alarak yemek minibüsü işine girebilirsiniz. Yemek minibüsü belirli aralıklarla belirli yerlere park ederek yemek satışı gerçekleştirir. Ülkemizde bazı çok başarılı örnekleri vardır. Mesela İzmir ve çevresinde hizmet veren bir yemek minibüsü ben dahil ilgilileri tarafından sadakatle takip edilir.

Minibüsü uğrayacağı durakları sosyal medyadan paylaşarak takipçilerinizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dünya çapındaki bazı aşçılar herkesi şaşırtarak bu yolu tercih etti ve şimdi paraya para demiyorlar.

Yeni iş fikirleri ile ilgili yazı dizimiz devam edecek. Diğer yazıları da okuyarak uygulayabileceğiniz iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: