Zengin Olabileceğiniz Kripto Paralar

Bitcoin dışında tabi ki en ünlü olan Ethereum ile başlayalım.

 

Ethereum Kripto Para Nedir?

            2015 Yılında Amerika’da düzenlenen Bitcoin konferansında ilk resmi olarak duyurulmuştur. Ethereum ‘un Bitcoin ile birçok benzer tarafı olduğu gibi birçok benzemeyen noktasıda var. Çok fazla detaya girmeden Ethereum ‘u anlatacak olursak isterseniz direkt olarak Ethereum ‘un kurucusunun sözlerini anımsayalım;

“Eğer kripto paralar ile Dünyada bulunan değerli kaynakları karşılaştırırsak ve bitcoin’i altın, litcoin’i gümüş olarak kabul ediyorsak, Ethereum petroldür. Çünkü Ethereum ‘un altında yatan teknoloji dünyanın internet sisteminde ki enerji kaynağı olacaktır. Dünya ‘da petrol nasıl birçok sektör ve teknoloji kullanılıyorsa, Ethereum teknolojisi içinde aynı şey geçerlidir. Bu nedenle biz Ethereum ‘u kripto para olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji ether ile sağlanacaktır.” Vitalik Buterin.

 

Ayota Kripto Para Nedir?

2020 Yılından itibaren hayatımız da iyiden iyiye yer edecek olan, nesnelerin interneti konseptini kullanıyor olması. Ayota ‘nın öne çıkan dört farklı özelliği mevcut.

  • Merkezsiz
  • Ölçeklenebilir
  • Düşük İşlem Ücretleri
  • Modüler

Bitcoin ‘den farklı olarak tangle teknolojisini kullanan Ayota geçtiğimiz günlerde bosch grup tarafından ciddi şekilde yatırım aldı. Bildiğiniz gibi bosch gibi bir çok farklı teknoloji devi nesnelerin internetine yatırım yaptığı için bu altcoin ‘de onların dikkatini çekmiş olacak ki yapılan açıklamaya göre bosch grup ciddi oranda bir meblağ ile ayota satın almış durumda.

 

Ripple (XRP) Kripto Para Nedir?

            Aslında bu altcoin tartışmaların en bol olduğu konu diyebiliriz çünkü teknik olarak arkasında bankalar olduğu için kripto para felsefesine biraz ters kalıyor diyebilirim ancak her ne kadar tartışmalı olsada bugün arkasında Access bank ve American Express gibi isimlerin olması dolayısı ile mutlaka dikkat edilmesi gereken ve mümkünse ufaktan yatırım yapılması gereken bir altcoin olarak değerlendirebilirim. Ripple ‘nin amacı eş zamanlı bir ödeme ağı olmak ve global anlamda hızlı ve düşük komisyonlu para alışverişlerini yapabilmek.

 

Litecoin Kripto Para Nedir?

            Litcoin, Bitcoin temelli birkaç kripto paradan bir tanesi Ethereum konusunda anlattığımız gibi “Eğer Bitcoin altınsa Litecoin ‘de gümüş.”  Bitcoin ‘e tam olarak rakip olmasa da onun bir alternatifi olarak ortaya çıkan ve Bitcoin ‘den daha hızlı işlemleri sayesinde oldukça tutulan Litecoin son dönemde kesinlikle değerlenmiş durumda.

 

Electroneum Kripto Para Nedir?

            Electroneum ‘un bu listede yer alma sebebi direkt olarak akıllı telefonlar üzerine yoğunlaşan bir kripto para olması. Electroneum ‘un ileride ki amacı akıllı telefonlar üzerinden insanların birbirlerine çok kolay bir şekilde para gönderebilmesi ve ucuz bir şekilde bu alışverişleri yapabilmesi.

 

 

Yazımızın sonunda şu konunun altını muhakkak çizmemiz gerekiyor, aynı Bitcoin ‘de olduğu gibi hem Bitcoin hem de altcoinler bir anda yükselebilir ve bir anda tepetaklak çakılabilir. O yüzden benim bu yazıda bahsettiğim altcoinleri bir yatırım tavsiyesi olarak algılamayın ve kendiniz araştırdıktan sonra eğer isterseniz kaybetmeniz taktirinde sizi üzmeyecek meblağlar ile yatırım yapmayı tercih ediniz.

 

 

 

Makaleyi Puanlayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İnternetten Para Kazanma Yolları

Hızlı Para Kazan site sahibi. Sizlere internetten ve gerçek hayattan derlediğim ve bazılarını tecrübe ettiğim para kazanma makalelerini yayınlamaya kendimi adadım. :)

Bir Cevap Yazın

Lütfen "Adblock" tarzı reklam engelleyici eklenti kullanıyorsanız kapatın. Çünkü sitenin tek gelir kaynağı reklamlardır.
%d blogcu bunu beğendi: